Siostry Elżbietanki - Jerozolima


Idź do treści

Nowy Dom Polski

NOWY DOM POLSKI

Siostry Elżbietanki
Nowy Dom Polski
8 Rehov Hahoma Hashlishit
P.O.B. 277
9100201 Jerusalem

Tel: 00972 2628 5916;
Fax: 00972 2628 8652
E-mail: nowydompolski@gmail.com

Msza święta z jutrznią
w NOWYM DOMU POLSKIM
codziennie o godzinie 7.00

Nowy Dom Polski powstał w latach czterdziestych dwudziestego wieku, z myślą o pielgrzymach przybywających do Ziemi świętej. Położony jest w nowej części Jerozolimy, w bliskiej jednak odległości murów Starego Miasta i Bramy Damasceńskiej (kliknij by zlokalizować Nowy Dom Polski w Jerozolimie). Prowadzony przez Siostry św. Elżbiety (Siostry Elżbietanki) daje schronienie pielgrzymom - głównie Polakom - przybywającym do Jerozolimy i do Ziemi Świętej ze wszystkich zakątków świata.

Dom ten powstał dzięki niewymiernym po ludzku staraniom i wysiłkom tamtejszych Sióstr. Wielką też pomoc i materialną, i fizyczną w tym dziele wyświadczyli znajdujący tu ostoję polskości i zabezpieczenie materialne Żołnierze – uchodźcy. W murach tego domu w latach II wojny światowej znalazło schronienie także wielu Oficerów polskich z Biskupem Gawliną na czele, jak i liczni emigranci.
Siostry przez kilka lat (od 1958 r.) katechizowały dzieci małżeństw mieszanych i od 1965 r. przygotowywały do sakramentów świętych dzieci polskie dojeżdżając do Jaffy, służyły pielęgniarską posługą potrzebującym i w miarę potrzeby oprowadzaniem pielgrzymek po Ziemi Świętej.
Dom ten przez cały czas swego istnienia jest otwarty na niesienie wielorakiej pomocy ludności polskiej, czy to z Kraju, czy z uchodźstwa, lecz przede wszystkim spełnia nadal swoje pierwotne założenie – służy Pielgrzymom przybywającym do Ziemi Świętej.

Pełny ekranWsteczPlayDalej

Powrót do treści | Wróć do menu głównego